Komunikat prasowy - 24 sierpnia 2017 r.

Szczegóły

SERWIS INFORMACYJNY
PROKURATURY OKRĘGOWEJ W PRZEMYŚLU
29 sierpnia 2017 r.


     Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała 29 sierpnia 2017 r. do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu Janowi W., o to, że 22 stycznia 2017 r. w Jaworniku Polskim, woj. podkarpackiego, ok. 4 nad ranem, znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę domową żądając od ojca Józefa W. wydania pieniędzy, gdy ten odmówił, oskarżony groził mu pozbawieniem życia, przyłożył do szyi pokrzywdzonego nóż, a następnie stosując przemoc poprzez uderzenie w twarz głową i trzonkiem siekiery, doprowadził Józefa W. do stanu bezbronności, powodując liczne powierzchowne obrażenia ciała skutkujące naruszeniem ich czynności na okres poniżej 7 dni i zabrał w celu przywłaszczenia kwotę 2 900 zł, tj. o przestępstwo z art. 280 § 2 k.k. w zw. z art. 157 § 2 k.k. w zw. z art. 12 k.k.

 

     Przesłuchany w toku śledztwa Jan W. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, które częściowo znalazły potwierdzenie w innych dowodach. 
Sąd Rejonowy w Przemyślu, na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował sprawcę rozboju na okres trzech miesięcy, środek ten został przedłużony do 19.10.2017 r. Jan W. nie był dotychczas karany, z opinii psychiatrycznej wynika, że oskarżony ma osobowość dyssocjalną, ponadto jest uzależniony od alkoholu.
     Za zbrodnię rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

RZECZNIK PRASOWY
PROKURATURY OKRĘGOWEJ W PRZEMYŚLU
MARTA PĘTKOWSKA

   
© Prokuratura Okręgowa w Przemyślu